Een van de belangrijkste aspecten van een MVP (Minimum Viable Product) en tevens een van de grootste voordelen voor ondernemers ligt in het feit dat het een daadwerkelijk product is. Geen prototype of wat dan ook, maar een echt product waar up de markt mee op kunt. Ondanks het feit dat de definitie van MVP wel eens losjes wordt gebruikt blijft de betekenis kraakhelder.
Het concept minimum viable product of MVP is het beste te begrijpen door de drie onderliggende ideeën te verkennen:
- Het bijvoeglijk naamwoord “minimum” refereert naar het beperken van de investering die nodig is om het product in kwestie te ontwikkelen. Alsmede naar de beperkte hoeveelheid features die worden geïmplementeerd.
- “Viable” impliceert dat uw product klaar is om de markt te betreden. Klaar om uw eerste klanten aan uw onderneming te binden en om hun feedback te verwerken.
- Product refereert vanzelfsprekend naar het product of service dat u voor uw klanten/gebruikers laat ontwikkelen.
Bedenker Eric Ries introduceerde de term, en definieert het Minimum Viable Product als een versie van uw product dat u in staat stelt om maximale validatie en informatie te verzamelen over uw gebruikers en klanten en die u de minste moeite kost te verwezenlijken. Het werd snel de standaard voor software ontwikkeling in silicon valley. Het ontwikkelen van een MVP draait om het selecteren van “must-have features” rekening houdend met functionaliteit en gebruikerservaring. Features die uw eerste klanten tevreden stellen en aan uw binden.
Een Minimum Viable Product (MVP) ontwikkelen.
Het minimum loveable product.
Een van de redenen waarom het bouwen van een MVP lastig is voor veel ondernemers schuilt in het feit dat we het leuk vinden om ergens trots op te zijn. Of beter gezegd, om ergens direct trots op te zijn. We willen iets maken waar we van kunnen houden, waar andere mensen van houden. Een MLP is in principe niks meer of minder dan een MVP met een sterke focus op UX. En ja, de investeren in een MLP is groter dan in een MVP.
In plaats van een investering in een geweldige UX te zien als verspilde moeite of fondsen, kunt u ook elke interactie met uw potentiële klanten als een kans om indruk op hen te maken. Een kans om van gebruikers ambassadeurs te maken.
We kunnen het MLP het beste omschrijven als een MVP dat als enige uitzondering op de strenge regels van MVP-ontwikkeling een uitspatting op het gebied van UX toestaat om naast essentiële functionaliteit een essentiële ervaring te creëren.
Benieuwd hoe wij de ontwikkeling van uw software zouden aanpakken?
Maak nu een afspraak en u heeft snel duidelijkheid.
“Na een eerste afspraak heeft u een duidelijk beeld van de mogelijkheden en een inschatting van kosten en doorlooptijd.”
Yvo Gortemaker – Co-Founder GlobalOrange
T: +31 (0)20 420 4307
E: yvo.gortemaker@globalorange.nl