Logo Global Orange Contact
FinTech en insurance tech Kroodle op event

Verzekering applicatie Kroodle gebouwd voor Aegon

Een nieuw verzekeringsconcept naar de markt brengen

AEGON en Unirobe Meeùs Groep wilden het afsluiten van een verzekering eenvoudiger maken, met een digitaal concept dat aansloot op het gebruik van sociale media. Dat werd Kroodle.

GlobalOrange ontwierp en ontwikkelde het platform, met een modulaire architectuur en koppelingen met de systemen van Meeùs. De product owner aan klantzijde werkte nauw samen met het ontwikkelteam.

Deze case beschrijft het oorspronkelijke Kroodle-concept: inloggen via Facebook, online verzekeringen afsluiten en contact via sociale kanalen. Het product heeft daarna verschillende koerswijzigingen doorgemaakt.

Uitdaging

Een nieuw verzekeringsconcept eenvoudig bruikbaar maken en verbinden met bestaande systemen.

Aanpak

Een afgebakend MVP, modulaire software en nauwe samenwerking met de product owner.

Resultaat

Een MVP in drie maanden en, volgens de oorspronkelijke case, 13.000 leden via Facebook binnen zes maanden.

Kroodle software app van Aegon ontwikkeld

Een eerste product met ruimte om verder te bouwen

Het platform moest een nieuwe klantreis ondersteunen én uitbreidbaar blijven. De servicesarchitectuur hielp functies op te delen en koppelingen met bestaande verzekeringssystemen te realiseren.

Na de livegang werd op basis van de roadmap verder ontwikkeld. Binnen enkele maanden kwamen nieuwe verzekeringsproducten en verbeteringen beschikbaar.

Presentatie tijdens het Kroodle-lanceringsevenement

“Het ontwikkelde product is van zeer hoge kwaliteit; het is snel, stabiel en makkelijk uitbreidbaar.”

Aegon
Marnix Zwart
CEO Kroodle (Aegon)

Een korte digitale klantreis

Gebruikers konden met hun Facebook-login een verzekering afsluiten of wijzigen. Vragen en schademeldingen konden via sociale kanalen worden ingediend.

Het responsive ontwerp maakte de dienst toegankelijk via verschillende apparaten. Tegelijk ondersteunde de modulaire opzet de uitbreiding met nieuwe producten en functionaliteit.

De oorspronkelijke case noemt 13.000 leden via Facebook binnen zes maanden. Dat geeft de historische context van de introductie; het is geen beschrijving van het huidige product.

Van concept naar een bruikbaar product

Eenvoud voor de gebruiker

Een helder ontwerp beperkte de stappen die nodig waren om informatie aan te leveren en een verzekering af te sluiten.

Korte feedbacklijnen

Dagelijks contact tussen opdrachtgever en ontwikkelteam hielp om nieuwe functies en veranderende wensen snel op te pakken.

Een afgebakende eerste versie

Met Lean Startup en Agile werd het MVP volgens de oorspronkelijke case in drie maanden ontwikkeld en gelanceerd.

Een nieuw digitaal concept realiseren?

Wij helpen de eerste gebruikersvraag af te bakenen en een product te bouwen dat verder kan groeien. Ontdek onze aanpak voor softwareontwikkeling en appontwikkeling.

Guido Sival

Guido helpt je graag verder met jouw softwarevraag

Kies hoe je contact met ons wilt opnemen:

Geheel vrijblijvend, met praktisch advies. Wat je vraag ook is, we zorgen dat je een concrete stap verder komt.

Een app die jouw dienst verder brengt?

Van eerste productidee tot een bruikbare app: ontdek hoe we UX, productmanagement en softwareontwikkeling combineren voor jouw gebruikers.